Однією із основних частин промислової будівлі є надійна та недорога підлога. Доволі часто її роблять із бетону – доступного та недорогого матеріалу, простого у використанні та догляді. Тому бетонні підлоги – доволі оптимальний варіант для промислової будівлі. Вони володіють адекватною хімічною стійкістю, мають низьке вологопоглинання та великий термін експлуатації. Проте цими властивостями вони володіють лише за умови дотримання технології виконання робіт при укладанні самої підлоги.

Підготовчий етап влаштування бетонної підлоги

На початок слід ретельно вивчити та дослідити несучу здатність основи підлоги та наявність грунтових вод. Такі дослідження здійснюють спеціалізовані компанії та на їх основі створюється проектна документація  конструкції підлоги, у якій передбачено усі необхідні для облаштування якісної бетонної підлоги параметри: схема армування підлоги, наявність гідроізоляції, марка бетону, його товщина і інші необхідні параметри. Також при створенні документів слід врахувати і прогнозовані навантаження на підлогу (як механічні, так і статичні, динамічні, хімічні чи температурні). 

Облаштування бетонної підлоги включає кілька етапів: створення необхідної проектної та кошторисної документації, проведення підготовчих робіт, приготування та укладка бетону, затирання бетону та покриття лаком поверхні і герметизація швів.

Чи можна використати попередню бетонну підлогу як основу для нової?

Підготовчі роботи включають у себе створення спеціальної подушки, яка складається із шару піску, шару щебеню чи гравію. Кожен шар окремо ущільнюють за допомогою віброплит чи віброкатків. Якщо ж підлогу облаштовують поверх старої бетонної підлоги то її спочатку необхідно ретельно дослідити та усунути тріщини, а ділянки, які не підлягають ремонту, повністю демонтувати та нанести новий бетонний розчин. Якщо ж на на старій підлозі є перепади висоти, які не дозволяють залити мінімальний шар бетону, їх необхідно видалити за допомогою фрезерувальної чи шліфувальної машини. За допомогою промислових порохотягів забираємо всю пилюку та рівномірно наносимо пензликом або валиком шар грунтовку, яка повинна висохнути в термін, вказаний виробником. При цьому необхідно забезпечити  оптимальну температуру у приміщенні незалежно від пори року у межах +5-+25 градусів за Цельсієм при вологості повітря 60-80 відсотків. Також слід обмежити попадання на майбутню бетонну підлогу прямих сонячних променів, пилюки та наявність перетягів.

Промислова підлога у Львові

Монтування опалубки бетонної підлоги

При монтуванні бетонної підлоги у приміщенні по периметру встановлюється опалубка, якщо ж площа велика, то опалубка встановлюється в межах так званої “карти”, площі підлоги, яку заливають за одну зміну. Направляючі встановлюють вздовж транспортного потоку та відповідно до проекту, враховуючи конструктивні особливості приміщення (розміщення воріт, колон, несучих елементів конструкції). За необхідності також монтується і гідроізоляція, якщо це передбачено проектом та кошторисною документацією. Також в залежності від документації та відповідно до запланованого несучого навантаження здійснюється і армування у бетонних підлогах. Армування здійснюється металевою фіброю або дорожньою сіткою із арматури чи арматурним каркасом.

 

Який бетон використовується при влаштуванні промислової підлоги?

Для облаштування бетонної промислової підлоги використовують бетон марки М300. Бетонну суміш вирівнюють та ущільнюють за допомогою правила, віброрейки або глибинного чи поверхневого вібратора. Закінчивши вирівнювання поверхні бетонної суміші, слід перевірити відмітку бетону за допомогою нівеліра чи контрольного рівня.

Бетонна підлога підсихає в залежності від температури повітря та вологості приблизно 2-7 годин. Якщо доросла людина залишає слід глибиною 3 мм то можна приступати до наступного етапу – затирання. Якщо ж проектом передбачено нанесення топінгу (верхнього зміцненого шару), то перед затиранням підлоги слід його внести за допомогою дозатора. Затирають бетонні промислові підлоги спеціальною машиною з диском два рази. Третій раз підлогу затирають машинкою з лопастями. Інтервал між затиранням визначається за станом поверхні: вона має бути матовою і при дотику не вимазувати руки. Утворення гладкої та рівної поверхні свідчить про те, що затирання проведено якісно. 

Підлога з бетону у Львові

Щоб запобігти пересиханню підлоги по закінченні затирання на неї наносять валиком чи розпилювачем поліакрилатний лак-імпрегнат. Через три доби проводять нарізку швів по бетону для запобігання температурних деформацій плити при її експлуатації.

Облаштування промислових бетонних підлог назвичайно важливий та відповідальний етап проведення ремонтних чи монтажних робіт. Щоб роботи були виконані правильно та не було небажаних наслідків, варто ретельно підійти до вибору підрядника та довірити виконання замовлення професіоналам. Замовити влаштування промислової підлоги у Львові можна в компанії “Будекстра”.