Напевно більшість людей протягом свого життя час від часу використовували цемент і знають, для чого найкраще застосовувати даний порошок. Найчастіше, звичайно, його використовують будівельники, проте у повсякденному житті також може виникнути потреба у його застосуванні. Бетону, який утворюється після змішування цементу із водою, протягом року у світовому масштабі використовують більше 7 млрд метрів кубічних. Це означає, що  ми практично використовуємо 1 метр кубічний бетону на рік на одну людину. Враховуючи зростаючі темпи будівництва, прогнозується, що використання бетону (а оскільки цемент є його основним складником, то й цементу) у майбутньому зростатиме.

З чого складається цемент?

Сам цемент – це дрібноподрібнений мінеральний порошок, який у результаті змішування з водою тужавіє, через деякий час твердне і утворює із наповнювачами бетон. Отримують цемент шляхом випалювання при надзвичайно високій температурі, а саме 900-1500 градусів за Цельсієм, сировинної суміші. Сировину для цього отримують із глинистої чи вапняної породи, глини, крейди. Саму породу видобувають із кар’єрів.

Технології виробництва цементу

Щоб отримати порошок, породу подрібнюють, окремо додають мінерали та отримують сировинну суміш для виробництва цементу. Суміш нагрівають та відправляють у піч, розігріту до 2000 градусів за Цельсієм. Сировина проходить через піч за 20-30 хвилин завдяки тому, що піч нахилена на 3 градуси. При цьому сировинна суміш нагрівається до 1500 градусів за Цельсієм, що майже дорівнює температурі розпеченої лави та утворює цементний клінкер завдяки хімічним реакціям, які відбуваються завдяки нагріванню.

Які добавки є в цементі?

У цементному клінкері містяться гідравлічні силікати кальцію. Потім його охолоджують та додають 3-5% гіпсу або 15% доломіту для регулювання швидкості затвердіння (тужавіння) речовини. Окрім гіпсу чи доломіту можуть додаватися і інші мінерали, які модифікують властивості цементу.

Потім сировину завантажують у кульовий млин та ретельно подрібнюють. Чим дрібніший помол, тим вища марка цементу і, відповідно, кращі його характеристики. Щоб цемент набув однорідності, його у промислових умовах гомогенізують (ретельно перемішують). На останньому етапі цемент розфасовують у мішки та відправляють на склад або безпосередньо доставляють клієнтам. Також його можуть доставляти і нерозфасованим спеціалізованим транспортом – цементовозами.