Провідну позицію серед будівельних матеріалів ось вже багато років поспіль утримує бетон. Такою популярністю він зобов’язаний своїм унікальним експлуатаційним якостям, в т.ч. високої міцності, морозостійкості і вологостійкості. Більш того, варіювання співвідношення складових компонентів бетону дозволяє отримувати матеріал з дещо відмінними властивостями, що дозволяє використовувати його практично в будь-яких умовах. Питання вибору підходящого бетону залишається найважливішим і складним, адже від цього залежать подальші властивості конструкції.

Зростаючий попит на цей будівельний матеріал привів до появи величезної кількості пропозицій на ринку Львова, зорієнтуватися в яких досить непросто. Щоб потенційний покупець бетону зміг швидко знайти оптимальну для себе пропозицію, була розроблена бетонна тендерна система «М350». Переглянути марки в цій системі ви можете на сторінці покупки бетону, вибрати для себе найбільш підходящий варіант, виходячи з ціни, потрібної міцності та вологостійкості.

Щоб уміти вибрати правильну бетонну суміш для конкретних цілей, необхідно знати, на які показники звертати увагу. Серед найважливіших  це марка і клас бетону, характеристики волого і морозостійкості, а також рухливість бетону.

МАРКА БЕТОНУ

Суцільний фундамент бетонНайважливіша характеристика бетону – це його здатність витримувати навантаження на стиск. Цей параметр позначають буквою М, а стоїть за нею індекс говорить про те, яке навантаження може витримувати кожен квадратний сантиметр бетону. Точне значення визначають в лабораторних умовах, використовуючи бетон, що твердів протягом 28 днів, а в маркування записують округлене значення. Наприклад, бетон, який витримує 98 кгс / м2, позначається як М100, а бетон, що витримує 196 кгс / см2, – М200. Простіше кажучи, цифровий індекс говорить про ту кількість кілограм, яка може тиснути на 1 см2 бетону, не руйнуючи його.

На сьогоднішній день виробляють бетон від М50 до М1000, але найбільшим попитом стабільно користуються бетони марок М100-М500. Різний рівень міцності бетону пояснюється відмінностями в складі: впливають пропорції використовуваних компонентів і їх якість. До складу бетону входить пісок, цемент, щебінь або гравій. Пісок разом з щебенем (так званий скелет) відповідають за несучу здатність майбутньої конструкції, а цемент, з’єднуючись з водою, відповідає за міцність молекулярних зв’язків. Чим вища частка цементу в складі бетону, тим вища міцність самого бетону.

Грає роль і якість компонентів. Пісок може бути як річковим, так і кар’єрним – важливо, щоб він був великим і з мінімальною кількістю глинистих домішок. Оптимальний розмір щебеню – 20-25 мм, він повинен бути з міцних порід. Марка цементу також впливає на міцність бетону. Як правило, використовується цемент М400 і М500, останнього для приготування бетону заданої міцності знадобиться менше.

Найменш міцні марки бетону використовуються при зведенні найлегших і менш відповідальних конструкцій. Фундаменти приватних і багатоповерхових будинків, промислових будівель створюють при використанні більш міцних складів (М200 і вище). З ростом міцності підвищується і ціна складу, тому використовувати надмірно міцні склади ні до чого, як і економити.

КЛАС БЕТОНУ

Клас бетону також говорить про міцність матеріалу, це сучасна похідна від марки бетону. Якщо при визначенні марки використовується середнє значення міцності матеріалу, то клас міцності передбачає визначення міцності з гарантованою забезпеченістю. Це більш точне значення, яке виражається з урахуванням коефіцієнта варіації 13%. Незважаючи на те, що клас більш точно визначає характеристики бетону, сьогодні більшість фахівців користуються поняттям марки.

Класи визначають буквою B і числом від 3,5 до 60: чим він вищий, тим міцніший перед вами склад. Між класами і марками існує прямий зв’язок: наприклад, марці М100 відповідає клас B7,5, марці М200 – B15 і т.д.

ВОДОНЕПРОНИКНІСТЬ БЕТОНУ

Під водонепроникністю бетону розуміють його здатність не пропускати воду. Раніше цю характеристику позначали російською буквою В, тепер використовують W, а числове позначення поруч з нею може починатися від 2 і досягати 20, рівняючись тиску водяного стовпа в кгс / см2, при якому циліндричний зразок бетону стандартної висоти не пропускає воду.

Якщо з бетону зводиться фундамент в умовах підвищеного рівня грунтових вод, то має сенс вибирати склад з високим значенням водонепроникності, в який додані спеціальні гідрофобні добавки. До речі, використання такого матеріалу дозволить скоротити витрати на повноцінну гідроізоляцію фундаменту.

Найвищими показниками водонепроникності і водостійкості володіє гідротехнічний бетон. Для його виробництва використовують гідрофобний або пластифікований портландцемент, пісок і щебінь більш високої якості, ніж для звичайних бетонів. Високі показники водонепроникності досягаються також за рахунок монтажу з максимальним ущільненням.

МОРОЗОСТІЙКІСТЬ БЕТОНУ

Морозостійкість бетону позначається буквою F з числовим значенням від 25 до 1000: чим значення вище, тим більша кількість циклів заморожування і розморожування зможе витримати бетон, не втрачаючи при цьому своїх міцнісних властивостей. Вибір буде залежати від тих умов, в яких буде експлуатуватися готова конструкція, від особливостей клімату, кількості періодів заморожування і відтавання протягом холодного періоду року.

Для будівництва гідротехнічних споруд, аеродромних покриттів і мостових опор краще вибирати максимально морозостійкі склади. У приватному будівництві для спорудження фундаменту підійде бетон класу F100 або F200. Орієнтуватися можна і на щільність: чим її значення вище, тим більше морозостійким буде склад.

РУХЛИВІСТЬ БЕТОНУ

Рухливість бетону (П) говорить про ступінь його плинності, від чого безпосередньо залежить зручність роботи зі складом. Числовий коефіцієнт виражається в діапазоні від 1 до 5: чим він вищий, тим більше рідким буде склад. У приватному будівництві при влаштуванні фундаменту використовується бетон П2 і П3. Більш текучі склади застосовуються тільки в тих випадках, коли потрібно залити щільно армовану основу, або коли бетон подається за допомогою бетононасосів.

З більш текучим складом працювати, звичайно ж, зручніше, але в уже готовий бетон можна додавати воду для збільшення рухливості складу. В цьому випадку марка розчину відразу ж знижується, зменшуючи підсумкову міцність.

ГАЛУЗІ ВИКОРИСТАННЯ РІЗНИХ МАРОК БЕТОНУ

Бетон отримав повсюдне поширення, використовується для створення фундаментів і безлічі інших конструкцій. Залежно від мети використання підбирають бетон тієї або іншої марки. Ось основні сфери використання найпоширеніших марок бетону:

  • М100 використовують для створення дорожніх бордюрів і перед заливкою стрічкового фундаменту;
  • М150 підходить для заливки підлог, фундаменту під паркан, а також для організації стоянки для легкових автомобілів;
  • М200 використовується при реставрації будівель, заливки доріжок, а також для створення відмостків і фундаменту легких будівель;
  • М250 підходить для створення різних типів фундаменту, а також для майданчиків і доріжок;
  • М300 використовується для створення фундаменту цегляних будинків, тротуарних плит і доріг, схильних до сильних навантажень;
  • М350 підходить для створення монолітних фундаментів і фундаментів для багатоповерхових будинків;
  • М400 може застосовуватися як для створення фундаментів житлових будинків, так і при будівництві мостів і споруд на воді;
  • М450 і М500 підходять для будівництва тунелів, каналізації, мостів.

ЯКОЮ МАЄ БУТИ МАРКА БЕТОНУ ДЛЯ СТРІЧКОВОГО ФУНДАМЕНТУ?

Бетон для лєнточного фундаменту ЛьвівЗупинившись на одній з конструкцій закладання фундаменту, необхідно вибрати марку бетону під фундамент. Серед інших питань виникає також питання «де взяти бетон?». Відповідь проста: замовити у виробника, зокрема КВПФ “Будекстра”.

Ми вже прийшли до того, що бетон варто замовляти на заводі. Вибираючи марку бетону для фундаменту необхідно врахувати наступні параметри конструкції.

1) Вага споруди і навантаження на фундамент, поверховість майбутнього будинку, наявність або відсутність підвалу.

2) Геологічне дослідження земельної ділянки. Визначення характеру грунтів, рівня підземних вод, інше.

3) Тип використовуваного фундаменту і його цокольної частини: стрічковий, пальовий або інший.

Кожен з цих пунктів в різній мірі впливає на вибір марки бетону для фундаменту. Розглянемо кожен з них більш детально.

Прогнозування навантаження на фундамент – один з найбільш важливих параметрів при виборі бетонної суміші. Якщо виходити тільки від навантаження, то в більшості випадків для 1-2 поверхових будинків підходить бетон М200 класу B15. Ця марка бетону відноситься до конструкційних сумішей і також застосовується у виробництві залізобетонних виробів. Нерідко відомі випадки використання марки бетону М150 B12,5 для спорудження фундаментів приватних будинків, сільськогосподарських будівель і гаражів. При використанні в якості матеріалу цегли, газоблоку, керамзитобетонних блоків, а також залізобетонних плит перекриття, рекомендуємо скористатися марками не нижче В20. У будівництві багатоповерхових будівель із застосуванням збірного залізобетону або монолітного зведення необхідно використовувати марку бетону під лентончний фундамент М300 – бетон B25 і вище.

Характеристика грунтів

У разі піщаних або скельних грунтів, для стрічкового фундаменту і будівлі 1-2 поверхи сміливо можна вибирати низькі марки бетону М150 – М200. На жаль, такі грунти трапляються не так часто, і в більшості випадків доводиться працювати з глинами, суглинками і іншими ґрунтами. У таких випадках досвідчені будівельники настійно рекомендують використовувати готовий бетон для фундаменту.

Обережно, глина!

При зниженні температури навколишнього середовища глина здатна збільшуватися в об’ємі. Неглибокі фундаментні конструкції через цей ефект у в зимову пору піддаються деформацій. Відносні деформації можуть досягати декількох десятків міліметрів. До того ж таким деформацій характерна нерівномірність, що пов’язано з різним ступенем насичення грунтовими водами.

Таким чином, на бетонний монолітний фундамент впливають різні навантаження по всьому його периметру. Саме тому, всі фундаменти закладають нижче за рівень промерзання (для різних широт визначені глибини промерзання). У Львові глибина промирзання складає близько 1 м. У різних регіонах фахівці з тих чи інших причин вибирають глибину закладення фундаменту 0,7 – 1,2 м.

Типи фундаменту

При стрічковому фундаменті можливе використання більш легких марок, а при суцільному фундаменті – більш високих (але не завжди). Пальові фундаменти часто застосовують при будівництві висотних будівель, де заливка бетону в палі виробляється спеціальними буроін’єкційними машинами. Там використовуються марки бетону не нижче П4 В25 і всі вимоги до бетону виставляються інженерами-проектувальниками.

СКІЛЬКИ КОШТУЄ БЕТОН ДЛЯ ФУНДАМЕНТУ У ЛЬВОВІ?

Вартість бетону на фундамент визначається його міцністю. Чим більшим і вищим буде ваш будинок, тим міцніший бетон і більш високу марку слід використовувати в заливці фундаменту майбутньої будівлі. Високі марки бетону використовують більше цементу для створення потрібної міцності. Ціни на бетон залежать від його марочної міцності (вище марка – більше цементу). Замовити бетон для фундаменту у Львові варто в КВПФ “БУДЕКСТРА”. Доставка власними автоміксерами. Можлива оренда автобетононасоса.