Усім відома істина про те, що кожен чоловік протягом життя повинен посадити дерево, виростити сина та побудувати будинок. Оскільки останнє із переліку вимагає професіоналізму та достатню кількість часу, то цю роботу, напевно, краще довірити професіоналам. Адже теоретично усім відомо, що розпочинати будівництво варто із вибору ділянки та створення проекту будинку. На практиці ж виникають певні нюанси у процесі роботи і тому без сторонньої професійної допомоги точно не впоратися. Якщо ж мова йде про багатоквартирний будинок, то тут уже без варіантів. Тільки перевірені та надійні будівельні фірми, які на сучасному ринку уже не один рік.

Підготовчий етап будівництва:  вибір земельної ділянки

Початок будівництва багатоквартирного будинку – це вибір відповідної земельної ділянки, бажано недалеко від необхідних для будинку комунікацій (близькість електро-, газо- та водопостачання) та зручною транспортною системою. Звичайно, дуже важлива інфраструктура, тобто близька наявність зупинки громадського транспорту, школи, дитячого садочка, магазину. Обравши земельну ділянку, потрібно отримати усі дозволи на будівництво багатоквартирного будинку та приступати до етапу проведення топографічної зйомки та геологічної експертизи  місцевості. Це надзвичайно важливий етап у підготовці будівництва, оскільки на його висновках ґрунтується вибір будівельних матеріалів та технології будівництва будинку, так як у випадки близькості підземних вод чи складного рельєфу виникає необхідність застосування спеціальних матеріалів та методів будівництва. Дослідження проводять спеціальні організації, які мають відповідну ліцензію і в кінці надають забудовнику детальний звіт про характеристику рельєфу, властивості та склад грунту, гідрологічні умови і інше.

Будівництво багатоквартирних будинків у Львові

Проектування будинку – один з найважливіших етапів

Проектування самого будинку теж повинні проводити тільки відповідні організації, які мають ліцензії для проведення таких робіт та зарекомендували себе на цьому ринку уже давно. При створенні проекту необхідно обов’язково керуватися затвердженими ДБН та санітарними вимогами, враховувати кліматичні особливості даної місцевості та сейсмологічну загрозу. Етап проектування багатоквартирного будинку надзвичайно важливий  для подальшого будівництва, адже тільки правильно продуманий проект, який відповідатиме всім стандартам та вимогам, забезпечить будівництво надійного та безпечного будинку.

Початок безпосереднього будівництва будинку

Сам етап будівництва починається із підготовки будівельної ділянки. Її обгороджують, при потребі розчищають, вирівнюють, проводять тимчасові необхідні комунікації та створюють тимчасові побутові умови для будівельників. Пізніше з допомогою спецтехніки проводять необхідні земляні роботи (риють котлован під фундамент та траншеї для проведення комунікацій).

Надзвичайно важливий етап – заливка фундаменту. Адже від його міцності залежить довговічність та надійність усього будинку. Зовнішні стіни будинку можуть зводитися із цегли, панелей або моноліту. На сьогоднішній день надзвичайно поширеним стало монолітне будівництво, при якому потрібні лише арматура, бетон та опалубка. Підвівши в дім комунікації, траншеї для яких було викопано ще на початковому етапі, приступають до зведення покрівлі. У сучасних багатоквартирних будинках найчастіше зводять покрівлю, на якій облаштовують зимовий сад чи відпочинкову зону для мешканців будинку. Внутрішні перегородки у квартирах зводять у відповідності до проекту будинку та на цьому етапі ще встановлюють ліфтове обладнання (для висотних будинків).  На наступному етапі будівництва монтують вікна, вхідні двері, облаштовують внутрішньобудинкові комунікації та заливають стяжки для майбутньої підлоги. Внутрішні ремонтні роботи будівельники завершують як правило на етапі стартової обробки стін, надаючи можливість власникам квартир облаштувати помешкання на свій смак. Якщо ж квартири здають на чорновому етапі, то у місцях загального користування (коридори, під’їзди, сходові майданчики і ін.) повинні бути повністю завершені усі малярні та оздоблювальні роботи відповідно до проекту будинку. Також мають бути повністю завершені і зовнішні роботи на фасаді будинку.

Облаштування прибудинкової території – один із заключних етапів будівництва багатоквартирного будинку.

Відповідно до містобудівних вимог та для естетичного вигляду подвір’я багатоквартирного будинку забудовник повинен потурбуватися і про облаштування прибудинкової території. Найчастіше облаштовують дитячі майданчики, паркінги для гостей, квіткові клумби та зелені зони. Територію замощують бруківкою та облаштовують вуличне освітлення. Елітні житлові комплекси мають закриту територію, яка під цілодобовою охороною. 

Будівництво багатоквартирного житлового будинку – це доволі довготривалий та трудомісткий процес, проте якщо цим займаються професійні будівельники, Ваше житло буде надійним, затишним та зручним.