При проведенні будівельних чи ремонтних робіт на багатьох етапах використовуємо такий матеріал, як пісок. Він відіграє важливу роль у будівництві та від його якості залежить якість проведених робіт. Проте пісок буває різним і тому для певного виду робіт потрібен і певний вид піску. Його ділять на річковий пісок, кар’єрний пісок та кварцовий пісок. Усі ці види піску мають свої особливості і застосовуються у різноманітних сферах нашого життя, часто не обмежуючись будівельними роботами.

Особливості та застосування річкового піску

Не важко здогадатися що річковий пісок добувають із русла річки. Це доволі якісний матеріал, адже у ньому практично відсутні різноманітні домішки. Цей будівельний матеріал додатково промивають, що надає йому хорошої якості. Використовують річковий пісок для заливки фундаментів, зведення несучих конструкцій, зведення колон та стін будівлі. Єдиним мінусом цього матеріалу є його вища вартість у порівнянні із кар’єрним піском.

Кар’єрний пісок – найпоширеніший у будівництві вид піску

Кар’єрний пісок є, напевно, найпоширенішим видом піску у сфері будівництва та може використовуватися на всіх його етапах. Він чудово поєднує у собі непогану якість та доступну ціну. Проте суттєвим недоліком цього матеріалу є великий показник домішок наявність та кількість яких залежить від місця видобування цього матеріалу. Тому кар’єрний пісок не варто використовувати при зведенні важливих елементів будівлі. Проте є митий кар’єрний пісок, який суттєво виграє у якості звичайному піску із кар’єру. Його ретельно промивають, проте це не означає що він повністю позбавлений домішок. Окрім цього, в залежності від місця видобування, промивання та самого решета, кар’єрний пісок буває різних фракцій, що необхідно враховувати при кожному етапі будівництва.

Найміцніший пісок – кварцовий

Найменший коефіцієнт домішок та найкращу міцність демонструє кварцовий пісок, який отримують шляхом дроблення шматків гірських порід. Тому його найчастіше використовують для зведення будівель підвищеної міцності. Проте суттєвим мінусом цього матеріалу є його висока вартість.

Фракції піску

Як ми вже згадували раніше пісок також буває різних фракцій: дрібна фракція (діаметром до 0,2 см), середня фракція (діаметром від 0,2 см до 0,25 см) та  велика фракція (від 0,25 см до 0,5 см). Тому стає зрозуміло, що для різноманітних робіт потрібно використовувати пісок певної фракції. Оскільки для заливки фундаменту та проведення оздоблювальних робіт найкраще використовувати кар’єрний пісок, то для зведення стін таки варто надати перевагу трішки найдорожчому річковому піску, який зробить розчин водночас більш міцним та еластичним.

Як визначити якість піску в домашніх умовах?

Визначити якість піску можна тактильним або візуальним способом. При тактильному визначенні якості просто беремо пісок у долоню та стискаємо  кулак. Якщо пісок розсипався після цього, він якісний, якщо ж злипнувся у грудку, то це кар’єрний пісок. Також визначити якість піску можна за допомогою пластикової пляшки та води. При цьому нам знадобиться і більше часу. Адже потрібно насипати трішки піску у пластикову пляшку з водою та збовтати їх. Потім залишити на 24 години. Якщо вода у пляшці прозора, а пісок осів на дно пляшки, то пісок хорошої якості, якщо ж вода мутна – пісок неякісний.

На що ще варто звернути увагу, замовляючи пісок?

Замовляючи пісок варто звернути увагу не лише на його вартість, але і на вартість доставки у Вашому регіоні, наявність супровідних документів. У кожній компанії, яка дорожить своєю репутацією, є менеджер, який завжди готовий надати необхідну консультацію стосовно якості та сфери застосування певного виду піску та проконсультувати стосовно певної ситуації.